چه آرزوی محال و دوست داشتنی است تقویت حافظه تنها با مصرف چند قرص در روز!
اما متأسفانه، تقویت حافظه به این سادگی ها امکان پذیر نیست.
شاید شما نیز شاهد بازاریابی ها و تبلیغات گوناگون شرکا ها در این زمینه بوده باشید.
ولی، هر چقدر هم وسوسه انگیز باشد، شواهد بسیار ناچیزی در این زمینه وجود دارد.
بسیاری از افرادی که به مصرف داروها روی آورده اند، در دام ی های کلان افتاده و حتی از لحاظ مالی بسیار متضرر شده اند.
ما در این نوشتار، به چندی از عناصر دخیل در تقویت حافظه می پردازیم که از لحاظ علمی ثابت شده هستند.

۱٫ ورزش منظم

از کودکی آموخته ایم مغز سالم در بدن سالم».
بله فکرتان کاملا صحیح است.
امروزه ورزش، یکی از عوامل موثر در تقویت حافظه است و از لحاظ علمی نیز اثبات شده است.
بر اساس آزمایش های جدیدی که بر روی مغز انسان صورت گرفته است، هر روز تنها چند دقیقه ورزش کردن می تواند در بهبود وضعیت حافظه نقش پررنگی داشته باشد.
از اعضایی که در این آزمایش مورد بررسی قرار گرفتند، درخواست شد تا در ابتدا ده دقیقه ورزش کنند.
سپس پژوهشگران، با استفاده از یک دستگاه fMRI (پردازش تصویر رزونانس مغناطیسی عملکردی) به اندازه‌گیری تغییرات مغزی آن‌ها پرداخته و تست حافظه را کامل کردند.

می توانید ادامه مطلب را از سایت زیر دنبال کنید:
https://bit.ly/2zrgTze

30 تکنیک برای بالا تقویت حافظه

شادی عنصری برای موفقیت

عنوان اولین مطلب آزمایشی من

حافظه ,تقویت ,لحاظ ,ها ,ورزش ,دقیقه ,تقویت حافظه ,در این ,از لحاظ ,لحاظ علمی ,این زمینه

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سالم زیبا تمام زندگی من کشورم ایران ناز پسند تارنمای شخصی مهندس علی علی مددی وبلاگ شخصی در مورد کار و امورات روزمره منهاج(راه روشن) زمستان؛ فصل تغییر گنجینه اندوخته های روانشناسی من سوالات آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری بیوشیمی = علم حیات